TIBI krystaly, aneb jak si vyrábíme zdravou limonádu

Dnes se s Vámi podělím o to, jak si vyrábíme zdravou limonádu plnou probiotických kultur pomocí TIBI krystalů.

Prvně si přiblížíme co to vlastně jsou ty krystaly. Říká se jim TIBI nebo také japonské. Získáte je ve formě krystalků nebo houby a vyrábíte si z nich fermentací zdravou limonádu.

Postup výroby limonády:

Nachystáte si 2 litry převařené a vychlazené vody, zhruba 130 g krystalků, 4 lžíce cukru ( nejlépe bílý, ale může být i třtinový, kombinace obou, med ……). Cukru můžete dát i více, záleží na Vašich chuťových preferencích. My máme rádi limonádu částečně suchou, tzn. cukr tam cítit skoro není.

Krystalky dáte do nálevu, přidáte ještě hrst nesířených rozinek i další sušené ovoce, které Vás napadne. Můžete přidat i čerstvé ovoce. My máme doma moc rádi limonádu ochucenou sušeným jablkem, nebo klidně i čerstvým jablkem.  Můžete přidat také trošku himalájské soli, pro zvýraznění chuti.

Máme naloženo. 

Necháme fermentovat na lince, nebo na nějakém teplém místě zhruba 30-48 hodin.

Poté slijeme a připravíme nový nálev a takhle pořád dokola.

POZOR: Při manipulaci s krystalky nesmíme použít nic kovového. Sléváme přes plastový cedník, mícháme plastovou nebo silikonovou lžící, stěrkou, vařečkou.

Pokud Vás TIBI krystalky zaujaly a chtěli by jste tuhle limonádu zkusit, seženete je tady: https://www.facebook.com/groups/1403279383312110/?fref=nf

Nakonec fotka mojí maličkosti, jak si na limonádě pochutnávám. 

P.S:  Když TIBÍKY pijeme s Petříkem, tak si hrajeme, že pijeme víno.

Napsat komentář